Geocaching: Veľké Přílepy


Napísal JiMi dňa 20. September 2009 @ 19:10
do kategórie cyklo ( JiMi-ho zápisníček)

FotoUž sa pomaly blíži jeseň a zima a treba využiť každý pekný deň z babieho leta. Ráno bolo chladno, ale popoludní začalo pekne pripekať, tak som naštartoval bajk a vybral sa na lov - kešiek.

Najbližšie v okolí mi už zostávali kešky vo Veľkých Přílepoch. Cesta bola v pohode.

Prvá keška Buliznik cache. Zaparkoval som bajk z južnej strany a GPS ukazovalo na vrchol skaly... Čo už... mala to byť rýchlovka, tak som sa vyštveral. Trocha klzké, trocha tŕnia, ale dalo sa. Hore som našiel čučoriedky a kešku celkom v pohode.

Druhá bola náročnejšia - Kamýcká skála. Vôbec nebolo jasné ako sa tam dostal. Priama cesta bola zastavaná domami, obehol som celý kopec dokola a stále nič... nuž nezostávalo nič iné, len ísť do lesa.

Po krátkom výstupe som bol už na vrchole. Výhľad pekný, ale keška nikde. Siahol som aj pre nápovede - breza a kameň - ale briez tam bolo tiež viacero a kamenie všade. No neviem, možno aj pol hodinu som tam blúdil. GPS moc neposlúchalo... až keď som sa na 10-ty krát vrátil na to isté miesto, tak reku, musí to tu byť... a tak som začal hrabať v zemi a naozaj... keška, ale kvalitne zamaskovaná.

Urobil som rýchlo trade a zrazu ma vyrušil nejaký mudla... nejaká holka tam išla fotografovať jesenné kvety. Nuž, zostal som čakať a medzitým prišli aj ďalší kačeri, ale tí tiež zostali v diaľke, keď videli, že je tam plno ľudí.

Náhle sa mi naskytla príležitosť. Holka trocha zašla... Rýchlo som kešku zahrabal a utekal preč. Uff... To bolo teda... icon_lol

Štatistika:
Najazdených: 18,5 km
Priemerná rýchlosť: 14,9 km/h
Maximálna rýchlosť: 37,1 km/h
Celková doba jazdy: 1 hodina 3 minút


Cyklotrasa: Tursko, Veľké Přílepy, Tursko
Článok z : http://jimi.sk/blog/index.php
Vytlačené z : http://jimi.sk/blog/index.php?id=1253481040