Systematické plánovanie = predĺžené prázdniny

FotoČas, který máme všichni každodenně k dispozici, je stále a pro každého stejný - každý den má 24 hodin = 1440 minut = 86400 vteřin! Do tohoto zadání neustále vkládáme spoustu pracovních i osobních úkolů. Jejich realizace se pak povětšinou s časovým limitem dostává do rozporu.

Již Johan Wolfgang GOETHE prohlásil:
Vždy budeme mít dost času, pokud jej správně využijeme!

KAIZEN - nepretržitý proces malých pokrokov

FotoPo absolvovaní Základného kurzu som sa dnes vybral na prvý špeciálny kurz. Celkovo má SM Universal v ponuke asi 40 špeciálnych kurzov a veľmi zaujímavých. Na základom kurze nás bolo asi 70 a tak som bol trocha prekvapený, že na špeciálne kurzy nás prišlo len 10. Zato to bola viac rodinná atmosféra.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Technika troch prstov v praxi

Sťahuj MP3  
FotoDnes som cestoval do Roztok u Prahy. Autobus 350 mal odchádzať z Dejvickej. Prišiel som o 15 minút skôr, idem na nástupište a odtiaľ 350 neodchádzala. Ups... idem na druhé nástupište, ani odtiaľ nešla 350. Idem na tretie nástupište a nič.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

SCJP certifikát mi už prišiel

Sťahuj MP3  
FotoTak a už mám certifikát Sun Certified Java Programmer (SCJP) aj v rukách... dnes mi dorazil poštou. Pekný farebný diplom, pastová kartička ako preukaz a odznak. icon_cool Ten sa hodí, keď pôjdem niekde na pohovor icon_mrgreen To bude pekná provokácia icon_smile

Základný kurz Silvovej metódy

Sťahuj MP3  
FotoĽudský mozog má nekonečný potenciál. Väčšina vynálezov vznikla vďaka kreativite našich géniov a každý má možnosť prebudiť génia v sebe. Stačí sa naučiť využívať svoj mozog aspoň o trochu viac.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Sun Certified Java Programmer Exam

Sťahuj MP3  
FotoUff, bola to sila... 4 dni drilu, 200 strán za deň a potom testovanie cez program... a prišiel deň skúšky Sun Certified Java Programmer (SCJP).

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Prípravka na certifikačnú skúšku

Sťahuj MP3  
FotoTak, dnes začínam drill na skúšku na Sun Certified Java Programmer (SCJP). Voucher som si objednal pred rokom, platnosť končí 8.3. tak mám najvyšší čas... Čakajú ma 800 stranové skriptá a 12 lekcií... icon_smile

Hra Cashflow

Sťahuj MP3  
FotoKiyosakiho knihy ma fakt oslovili avšak to nebolo jediné, čo vytvoril. Podnetom bola práve hra Cashflow na zvyšovanie finančnej inteligencie. Niečo ako Monopoly avšak viac z reálnejšieho sveta. Na škole života som našiel odkaz, že sa hrá aj v Prahe, tak som sa prihlásil a išiel to vyskúšať v reálne.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Školenie UML

Sťahuj MP3  
FotoDo firmy prišla ponuka na školenia od EIITE. Zopár kolegov sa rozhodlo ísť na školenie UML. Nejak sa to dostalo aj ku mne, a tak som sa pridal. Bolo to moje prvé mimofiremné školenie... Prednášal nám René Stein a celkom v pohode. Neboli to také suché fakta, ale aj kopec príkladov z praxe, takže som nakoniec skončil s 15 stranami poznámok. icon_smile

Nový lektor angličtiny :: Don

Sťahuj MP3  
FotoDnes sme dostali na angličtinu nového lektora - američana Dona, ktorý vystriedal doterajšieho kanaďana Roda. Don je dosť zaujímavá osôbka.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Magic salsa kurz

Sťahuj MP3  
FotoPo minulotýždňovom odsunutí sa dnes už Magic salsa kurz konal. Účasť bola žiaľ ale opäť dosť biedna. Z 20 ľudí prišlo iba 5 a z toho len 2 baby... takže vo výsledku musel Láďa (lektor) robiť chýbajúcu partnerku... icon_surprised

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Ako písať listy v angličtine

Sťahuj MP3  
FotoDnešná angličtina bola opäť zaujímavá. Ujo Rod sa dostal k tomu, aké sú rozdiely v chápaní štruktúry písomností medzi češtinou a angličtinou... a ako príklad použil príhodu z jeho života.

Jeho žena sa živí prekladaním písomností medzi češtinou a angličtinou, pričom ona zhotoví hrubý preklad a jeho úlohou je podľa tématického zamerania dať dokumentu patričný štýl. Avšak tu je kameň úrazu... zhotovený hrubý preklad českého textu nezodpovedá štruktúrou tomu, ako by to hovoril angličan.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Tri salsa kurzy naraz

Sťahuj MP3  
FotoUž si ani nepamätám, kde som zobral nápad si pozapisovať viacero kurzov naraz... ale asi to bolo kvôli Eve, avšak som bol príliš rýchly a zapísal som sa skôr, ako som zistil, že ona so mnou chodiť nebude.

Tak mi dnes začínal ďalší salsa kurz, tentokrát s Magic Salsa. Videl som ich tancovať na párty a išlo im to dosť dobre... a možno to bol od nich len marketingový ťah sa ísť predvádzať na parket pred začiatkom kurzu, aby si nahnali zákazníkov. Totiž, keď som sa spýtal, čo sú zač, tak ma rovno nasmerovali na ich web... icon_surprised

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Nový kurz salsy s Marianom a Mirkou

Sťahuj MP3  
FotoUbehlo veru už trištvrte roku od doby, kedy som sa chcel prihlásiť do salsa kurzu s Marianom a Mirkou. Pôvodne mal byť môj vstup na pražskú salsa scénu práve skrze nich, ale sa tak nestalo... najprv som ich odmietol ja a o pár mesiacov neskôr zasa oni mňa, pretože som nemal partnerku.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Kurz konverzačnej angličtiny

Sťahuj MP3  
FotoPo absolvovaní skúšky BEC Preliminary, som sa tentokrát prihlásil na konverzačnú angličtinu... a dnes sme mali prvú hodinu.

Učí nás Rod Grover. Hneď na začiatku sa nám ospravedlnil, že má kanadský prízvuk icon_smile ale, že snáď nám to nebude vadiť. Rod je fanúšikom herectva a brutálne mu záleží na správnej výslovnosti. Rozprával nám, že angličtina nie je monotónna, ale že sa rozpráva v rytme vĺn, dôležitý je prízvuk na príslušných slabikách a správne vyslovovanie niektorých špeciálnych kombinácií písmenok (th, r, v...). Že keď sa on mohol naučiť naše mäkčeňové, tak my sa musíme naučiť zasa tie ich. icon_surprised

Heh... potom to vyzerá tak, že keď niečo povieme, tak nás zastaví a dá nám to slovo opakovať až kým ho nevyslovíme správne a taktiež aj ostatní ho musia opakovať, prípadne všetci naraz... no, zjavne bude s ujom riadna sranda. icon_biggrin

Strana:   1 2 3