Geocaching: Veľké Přílepy

FotoUž sa pomaly blíži jeseň a zima a treba využiť každý pekný deň z babieho leta. Ráno bolo chladno, ale popoludní začalo pekne pripekať, tak som naštartoval bajk a vybral sa na lov - kešiek.

Najbližšie v okolí mi už zostávali kešky vo Veľkých Přílepoch. Cesta bola v pohode.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Kešky a mudlovia - Zákolany a Kováry

FotoVčera bol riadny fučák, ťahalo ma von, ale keď som videl, ako to tam vyzerá, radšej som si to rozmyslel. To dnes už bolo peknejšie. Slnko sa objavilo, ale už je vidno, že nastupuje jeseň a sychravé počasie.

Sadol som teda na bajk a vyrazil, najskôr skontrolovať moju kešku, kde ma vyrušil nejaký párik... možno ju šli objaviť. Počul som ich rozprávať, tak som sa rýchlo pobral preč.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

GeoCaching: 5 pokladov za jeden deň

FotoPo včerajšom výlete som večer strávil zopár hodín plánovaním dnešného tripu. Naplánoval som si peknú trasu do 30 km s 5 keškami. Nakoľko som ale jednu nenašiel, odskočil som si ešte pre kešku na Okoř. Najkrajšia ale bola aj tak hneď prvá GCYW77 (Krliš). Je to veľmi pekné a relatívne tiché miesto. A naviac som tam objavil môj prvý TravelBug CPETK8. icon_biggrin

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

GeoCaching: Kostol Budeč a zámok Koleč

FotoVčera som jednu keš odlovil pešo a dnes som sa vybral na bike. Doteraz som si vyberal ciele nahodne, ale s GeoCachingom je to iné.

Prvý cieľ bola keš GCKT03 (Kostol Budeč).

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Prvé jarné bajkovanie: Praha - Holubice

FotoPo dlhých škaredých dňoch sa konečne vyčasilo a vyšlo slnko. Bajk som mal cez zimu uskladnený u sestry a nedalo mi, aj keď ešte bolo trocha chladno, vybral som sa trocha prevetrať.

Trať som vybral skôr po cestách a ukázalo sa, že najmä začiatočné úseky boli náročnejšie. Musel som viackrát zastaviť a nabrať sily... Nuž cez zimu kondička šla dole... Ale nakoniec som to zvládol. icon_wink

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Kralupy nad Vltavou-Vojkovice

FotoPo chladných týždňoch vypukli priam tropické horúčky. Väčšina ľudí zamierila na kúpaliska, ja som sa rozhodol vykúpať vo vlastnom pote. icon_smile

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

13 jarných kilometrov

FotoTak som po roku išiel prevetrať bajka. Včera trocha pršalo, ale dnes už bolo pekne. Vybral som sa na začiatok do okolia... preskúmať oboru Hviezda. Zistil som, že ten lesopark je dosť veľký a plný cestičiek... len trocha blato po včerajšku.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Praha-Český Šternberg

Sťahuj MP3  
FotoNa dnes som naplánoval trasu do Sázavy, prípadne Rataje nad Sázavou, nakoľko tam mali byť dva hrady.

Trasu som mal síce pekne naplánovanú, avšak hneď v Říčanoch som zle odbočil a už som išiel naslepo mestom. Došiel som až k nejakej liečebni do lesa a tam zatočil doprava. Už ani neviem, kde som sa objavil, ale nakoniec som trafil naspať na trasu.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Praha-Hořovice

Sťahuj MP3  
FotoDnešné mapy som si vytlačil na laserovke a naviac som ako zdroj použil mapy na atlas.cz, z ktorých sa dajú robiť výrezy na tlač aj väčšie ako aktuálne zobrazená oblasť na obrazovke, čo je super... Konečne som si mohol pripraviť detailnú mapy s minimálnou námahou. icon_cool

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Praha-Benešov

Sťahuj MP3  
FotoĎalšia trasa do vzdialenejšieho okolia Prahy. Opäť len s vytlačenou mapou, opäť som trocha poblúdil... v Kamenini, ale inak celkom pohoda. Postupne sa učím ako rozmýšľajú maníci, čo značia cyklotrasy.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Praha-Rakovník

Sťahuj MP3  
FotoDnes som sa prvý krát odvážil na trasu mimo cyklomapy Prahy. Totiž v okolí Prahy som už takmer všetky odjazdil. Na naplánovanie som využil cyklomapy na serveri idnes.cz a vybral som trasu do Rakovníka.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Praha-Vrané nad Vltavou

Sťahuj MP3  
FotoOpäť som pokračoval po okruhu Pražské kolečko, tentokrát juhovýchodná časť. Podarilo sa mi len raz zablúdiť, keď som v Libni zle odbočil a už som skoro cez Okrouhlo mieril k Sázave... ale zbadal som sa. Pre Vraným nad Vltavou bol perfektný a dlhý zjazd, som ľutoval cyklistov v protismere... tí sa našlapali do kopca. icon_smile

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa cez Újezd nad Lesy

Sťahuj MP3  
FotoNa tento deň som vybral pokračovanie okruhu Pražské kolečko cez Újezd nad Lesy a Královice.

Štatistika:
Najazdených: 45,6 km
Maximálna rýchlosť: 35,4 km/h
Celková doba jazdy: 2 hodiny 59 minút

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa Praha-Mělník

Sťahuj MP3  
FotoDnes to bolo fakt dobré. Vybral som sa do obce Všetaty, avšak keď som tam prišiel, tak som mal odjazdených iba 32 km. Tak reku, že idem ešte do Neratovíc. Lenže som omylom na polceste odbočil doprava a idem a idem a zrazu Mělník. Pozriem do mapy a zistil som, že som mimo mapy. Hmm... na výber som mal sa vrátiť, alebo skúsiť trasu č. 2, na ktorú som narazil nad sútokom Labe a Vltavy.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Cyklotrasa cez Prokopské údolí

Sťahuj MP3  
FotoTak dnes som chcel už o tretej vypadnúť z práce a urobiť si dlhšiu cyklotúru. Jednak bolo pekné počasie a dvak budem cez víkend zarezávať v práci. Nuž, ale ako sa dalo čakať, z práce sa človek nedostane, keď potrebuje, a keďže som tam zakysol, tak som zvolil kratšiu trasu, cez Prokopské údolie, ktorú som už raz absolvoval, avšak tentokrát z opačnej strany.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Strana:   1 2 3