Czech & Slovak Professional Community

Sťahuj MP3  
FotoSociálne siete som si nikdy nevšímal, pretože tie v ČR majú podľa mňa veľmi slabú úroveň. Avšak v septembri minuleho roku odchádzal z firmy môj kolega a poslal mi pozvánku na LinkedIn - komunity profesionálov.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Atraktívny životopis v angličtine

Sťahuj MP3  
FotoStratégia, tipy a ukážky pôsobivých životopisov, motivačných listov a ďalšej korešpondencie v angličtine.

Dozviete sa:
  • Ako sa úspešne uchádzať o prácu vo firme, ktorá požaduje životopis v angličtine.
  • Ako uspieť s anglicky písaným životopisom u nás a v cudzine.
  • Ako vypadá obsah, forma a estetická stránka životopisu v anglicky hovoriacich krajinách.
  • Ako napísať pôsobivý motivačný list, ďakovný dopis, dopis prijímajúci pracovnú ponuku.
  • Aké slová a obraty vám pomôžu vyniknúť.
  • Ako zdôraznit svoje prednosti a zakryť nedostatky.
  • Ako zaujať zahraničného zamestnávateľa na prvý pohľad.
  • Ako vytvoriť elektronický životopis pre zasielanie emailom, naskenovanie do databáze alebo na webové stránky.


[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Priemerný plat informatikov je necelých 33 000 Sk v hrubom

Sťahuj MP3  
FotoPriemerný plat pracovníka v oblasti informačných technológií a telekomunikácií bol v novembri podľa on-line prieskumu na Informatici.sk necelých 33 000 Sk. Personálne agentúry, pokrývajúce najmä ťažšie obsaditeľné pozície v medzinárodných spoločnostiach, hlásia oveľa vyššie čísla.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]
Pripojené súbory
Priemerny_plat_informatikov.pdf

Platový monitor

Sťahuj MP3  
FotoDnes som na zive.sk zaregistroval článok o novom pracovnom portáli Informatici.sk špecializovanom na prefesiu informatikov.

Zbehol som naň pozrieť a objavil som tam iniciatívu Platový monitor, ktorej cieľom je zhromažďovať tabuľky o aktuálnej výške platov v IT na Slovensku... Super vec. icon_cool

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Zamestnanecké výhody ako motivačný prvok

Sťahuj MP3  
FotoTento týždeň sa mi opäť dostal do rúk zaujímavý článok, ktorý pojednáva o forme odmien za prácu ako aj o zamestnaneckých výhodách ponúkaných spoločnosťami v Českej republike. Už len aby sa postupne jednotlivé spoločnosti inšpirovali jedna od druhej... veď takých 5 týždňov platenej dovolenky by sa hodilo každému. icon_wink

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Writing an Effective Resume

FotoWere you promoted? A resume is a clear and concise outline of your abilities, experiences, and responsibilities in work and academic settings. It is a powerful marketing tool for your job searching process. There is no right or wrong way to write your resume since it is a personal statement that should reflect your unique experience, personality, and style. Your objective is to communicate what makes you stand out as a stellar job candidate.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Česko hledá programátora, nástup možný ihned

Sťahuj MP3  
FotoTak ako vo firmách býva zvykom, tak aj v našej sa konalo ročné prehodnotenie mzdových pomerov a ich prípadná úprava. Nejaké to navýšenie sa podarilo, ak keď tento rok sa zvyšovanie nieslo vo forme variabilnej zložky, ktorá bude prípadne vyplatená na konci roka vo forme bonusu. Preto ma zaujímalo, že aká tá výška vlastne má byť?

[ ..:: pokračovanie ::.. ]
Pripojené súbory
Cesko_hleda_programatora.pdf

Nejlepší platí přes 100 tisíc

Sťahuj MP3  
FotoOpäť sa mi dostal do rúk ďalší článok týkajúci sa prehľadu platových podmienok na trhu práce. Tentokrát sa jedná o veľmi zaujímavý článok mapujúci český pracovný trh, ktorý bol uverejnený v Mladej Fronte DNES. Moja firma LogicaCMG sa síce umiestnila až na 24. mieste, ale osobne si myslím, že byť v prvej 25-ke je aj tak úspech... už len mať taký plat, ako tam vypočítali... to by bolo iné kafé... icon_surprised

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Platy v IT rastú pomaly, výnimkou sú programátori

Sťahuj MP3  
FotoPri nástupe do nového zamestnania je jednou z dôležitých vecí vedieť si povedať svoju cenu. Platy sú žiaľ vačšinou tabu, a tak zvyčajne býva problém zistiť si svoju cenu a rozhodnúť sa, koľko zapýtať... záleží to aj od situácie, ale základom je, aby sa človek cítil spokojný. A pre tých, ktorí sa stále neviedia zorientovať, tým možno pomôže aj nasleducúci článok prevzatý z Inside Weekly:

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Ako si nájsť zamestnanie svojich snov

Sťahuj MP3  
FotoPri hľadaní novej práce potrebujeme mať na začiatok pripravený životopis, a potom najmä veľa trpezlivosti a podpory zo strany blízkych a priateľov.

Jednou z prvých vecí, ktorú potrebujeme spraviť je sebareflexia. Je dôležité sa nad sebou zamyslieť a zhodnotiť svoje silné a slabé stránky. Premyslieť si, čo sme už robili, či nás to bavilo, a čo by sme chceli robiť.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Ako zvládnuť pracovný pohovor (interview)

Sťahuj MP3  
FotoKeď sme už našli prácu svojich snov, zaslali životopis, prípadne aj motivačný list, a organizácia prejavila záujem o nás, zostáva už len posledný krok... dať organizácii vedieť, že sme zamestnanec ich snov... a túto príležitosť dostaneme práve, keď si nás pozvú na osobný pracovný pohovor - interview.

Väčšina ľudí podceňuje túto fazu, ale popravde je najdôležitejšia icon_exclaim

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Ako napísať Životopis

Sťahuj MP3  
FotoKeďže môj článok o tom, Ako napísať Motivačný list sa stáva čoraz ďalej populárnejší, rozhodol som sa pokračovať v tejto tématike... a tentokrát si povieme niečo o tom, čo je základnou esenciou pri hľadaní si zamestnania, čo potrebujeme vždy, aj vtedy, keď motivačný list nie je vyžadovaný... Životopis

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Ako napísať Motivačný list

Sťahuj MP3  
FotoV poslednej dobe sa mi množia náštevy mojej stránky z vyhľadávačov, odkiaľ sa ku mne dostávajú návštevníci zaujímajúci sa o problematiku písania motivačných listov. Žiaľ vždy sa im podarilo dostať sa na článok, kde asi nenašli to, čo hľadali. Rozhodol som sa preto, že zverejním nejaké moje poznámky o tom, ako takýto list napísať.

Motivačný list

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Strana:   1