Jorge Bucay :: Porozprávam ti...

Sťahuj MP3  
FotoProces sebaanalýzy pokračuje... Po prečítaní knihy Prečo robia múdri ľudia hlúposti? sa miesto odpovedí vynorilo oveľa viac otázok... a z viac neurčitostí pramení viac obáv...

Dostal som ďalšie odporúčanie, tentokrát na knihu, ktorá sa na rozdiel od vedeckého poňatia predchádzajúcej, uberá skôr cestou sebapoznávania cez analógie zformulované do podnetných poviedok... Kniha Porozprávam ti..., do ktorej poviedky zozbieral a ktorú napísal mexický psychoanalytik Jorge Bucay:

Demián je zvědavý a neklidný mladík, který by se rád dozvěděl více sám o sobě. Tato touha ho přivádí k Tlouštíkovi Jorgemu, poněkud zvláštnímu psychoanalytikovi, který mu pomáhá čelit problémům a nacházet odpovědi pomocí velmi osobité metody: každý den mu vypráví nějaký příběh. Klasické, moderní nebo lidové povídky, jež vybírá tak, aby díky nim pomohl svému mladému příteli vyřešit pochybnosti. Tyto příběhy mohou i nám všem posloužit k tomu, abychom lépe porozuměli sami sobě, svým vztahům a obavám.

Hneď po práci som si ju bol kúpiť a pustil som sa do nej... hltal som jednu poviedku za druhou. icon_cool Sú jednak zábavné, ale každá z nich obsahuje hlbokú myšlienku a podľa môjho názoru pokrývajú oblasti ľudských problémov, z ktorými sa stretáva väčšina populácie.

Rozhodne sa oplatí si túto knihu zadovážiť icon_wink

Prečo robia múdri ľudia hlúposti?

Sťahuj MP3  
FotoV procese prenikania k zákutiam svojej vlastnej duše, osobnosti a podstaty bytia zisťujem, že aj sám pre seba som veľkou záhadou. Pre lepšie pochopenie som dostal odporúčanie na knihu Prečo robia múdri ľudia hlúposti?, ktorej autorom je uznávaný psychológ Robert J. Sternberg. Tento autor mi hneď pripadal známy, načo som zistil, že napísal aj knihu Kognitivní psychologie, ktorú sme používali v škole... takže už som vedel odkiaľ icon_smile

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Prečo Muži nepočúvajú a Ženy sa nevyznajú v mapách

Sťahuj MP3  
FotoPráve som dočítal moju tretiu knihu o medziľudských vzťahoch. Tentokrát to nebola od Johna Graya, ale od autorskej dvojice Allana a Barbary Peasovcov. Táto kniha je písaná iným spôsobom ako Grayove knihy a skôr predstavuje súhrn rôznych vedeckých štúdií. Na celý proces sa pozerá aj z genetickej výbavy jedincov, pričom apeluje na to, že muži a ženy sú aj fyziologicky aj myslením rozdielny a nech sa spoločnosť akokoľvek snaží zrovnoprávniť pohlavia, tak sa jej to nikdy nepodarí.

...a na rozdiel od Grayových kníh táto osahuje aj obrázky: vtipy, grafy, hlavolamy..., takže čitateľ sa aj pousmeje. icon_smile

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Mars a Venuša na Rande

Sťahuj MP3  
FotoPred pár mesiacmi som sa intenzívnejšie zaujímal o jedno dievča, ale žiaľ nevyšlo to. Bolo to dosť tvrdé, ale ako sa hovorí čas všetko zahojí...

Následne som ale pocítil silnú potrebu získania čo najviac informácií, nakoľko som začal pochybovať, či moje znalosti sú vôbec dostačujúce na pochopenie niečoho síce komplikovaného, ale tak úžasného ako je ženská bytosť.

Na odporúčanie mojich priateľov som si prečítal knihu John Gray: Muži sú z Marsu, Ženy sú z Venuše. Táto kniha priniesla veľa zaujímavých informácií, ale autor sa v nej zameriaval už na udržanie existujúcich, prevažne manželských vzťahov, čo ale nebol moj prípad. Následne sa mi podarilo zistiť, že existuje ak ďalšia kniha Mars a Venuša na Rande, ktorá je určená práve pre slobodných jedincov. Boli síce menšie problémy ju zohnať, ale nakoniec asi po mesiaci sa mi ju podarilo získať z knižnice.

[ ..:: pokračovanie ::.. ]

Strana:   1